Najdeš nás na Facebooku

Kapely 2018

No Name

Pop-rocková kapela ze slovenských Košic, kterou založila trojice bratrů Timkových s Viliamem Gutrayem, má na svém kontě více než 10 alb, pořádnou řádku hitů jako Žily, Čím to je, Prvá nebo Lekná, ale i spoustu ocenění včetně českého Slavíka bez hranic. Kluci mimo jiné nazpívali v loňském roce píseň Kto dokáže… s Karlem Gottem a před Vánocemi jim vyšel i první No Name box, který obsahuje kompletní diskografii skupiny. 

Pekař

Písničkář z Kutné Hory vydal v roce 2016 debutové album #Pekař, které obsahuje hity jako Bůh nebo Tančím. Ve stejném roce se stal i objevem v anketě Český slavík Mattoni. Jeho videoklipy mají na YouTube několik miliónů zhlédnutí a po prázdninách se můžeme těšit na novou desku.

Žlutý pes

Česká rocková skupina v čele s frontmanem a jejím zakladatelem Ondřejem Hejmou slaví letos 40 let na hudební scéně. Mezi nejznámější hity kapely patří například Sametová, Modrá nebo Náruživá. Kapela je mimo jiné držitelem Ceny akademie populární hudby Anděl za skupinu roku 1996 nebo Zlaté desky za album Yellow Dog.

Abraxas

Česká rocková kapela, která vznikla v roce 1976. Vůdčí osobností je od začátku kytarista a skladatel Slávek Janda. Skupina vydala několik alb, na kterých najdete pecky jako Karel drogy nebere, Obyčejnej svět nebo Nekonečný boogie. Poslední album vyšlo v roce 2015 a nese název Klid.

Prasákův Gauč

Kolínská punk-rocková partička a vítěz loňského TPCA Beat festivalu, to je kapela Prasákův Gauč. Těšit se můžete nejen na vystoupení, ale i na novou desku, kterou kluci plánují vydat každým dnem!

Big S (soutěžní kapela)

Čáslavská kapela Big S vznikla na konci roku 2016. Část kapely tvoří členové bývalého mládežnického dechového orchestru v Čáslavi a část jsou muzikanti, kteří ukončili svoje působení v jiných kapelách. Na přelomu roku vydali Big S svoje první singly Barmanka a Vítr se zvedá (k druhé písničce natočili i klip). Jejich vystoupení na TPCA Beat festivalu bude zároveň jejich oficiální koncertní premiérou.

L.O.S (soutěžní kapela)

Kutnohorská parta kluků ze sousedství, kteří pod názvem Lure of Senses absolvovali kdysi několik festivalů, ale v roce 2009 se rozhodli změnit název na zkratku L.O.S, obohatili svoji muziku o češtinu a vydali nahrávku Feeling box obsahující úspěšnou písničku Valenteen. Svoji muziku často označují vlastním stylem Pomegranč.

Sendwitch (soutěžní kapela)

Skupina Sendwitch z Poděbrad vznikla po ukončení předešlého projektu Inosculation, za kterým stála práce kytaristy Martina Raiena. Kluci vydali dva singly a natočili videoklip k písničce Teď a tady poukazující na problematiku šikany na školách. Letos se také chystají vydat debutové album.

Souvrať (soutěžní kapela)

Poděbradská tříčlenná kapela se dala dohromady v lednu 2017 ve zkušebně v rodinném domě, který stojí na místě bývalé souvrati. Na počátku byl záměr pouze zahrát si, ale po několika coverech si troufli i na vlastní tvorbu. Souvrať hraje rock, který je ovlivněn zvukem a stylem kapel z 90. let.

Šťávník PX7 (soutěžní kapela)

Vznik názvu kolínské kapely se datuje do dávných dob, ale v roce 2016 nastal zlom, kdy z kapely odešel zakládající  člen Ládík Kolář. Ke skupině se přidali nový basák a kytarista, a tak odstartovala nové éra Šťávníka PX7. Kluci momentálně také pracují na dalších písničkách.

TPCA Beat festival pořádá automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. ve spolupráci s městem Kolín od roku 2008. Akcí chceme podpořit regionální kapely, objevit neobjevené v soutěži mladých talentů a udělat z jednoho červencového dne bezva zážitek pro celou rodinu.

© 2006-2018 Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.,
se sídlem Na Hradbách 126, Kolín, PSČ 280 02, vedené v obchodním rejstříku
vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 86913

Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a programování MagicHouse s.r.o.

Organizátor akce

TPCA