Najdeš nás na Facebooku

O festivalu

logo2019bezpozadiZačátky nejsou jednoduché. O tom jako automobilka, která na Kolínsku před pár lety rozjížděla výrobu, něco víme. A protože „Pomáháme tam, kde jsme doma.“ zamysleli jsme se nad tím, jak bychom s rozjezdy pomohli ostatním. Výsledkem je letní den plný dobré muziky, kde na Vás kromě vydařených hudebních kousků čeká i pestrý doprovodný program. Toto červencové dostaveníčko na Kmochově ostrově se jmenuje TPCA Beat festival.

Hlavním posláním festivalu je podpořit regionální kapely. Každý rok se tak na velkém pódiu před zaplněným amfiteátrem předvedou talentované skupiny nejrůznějších žánrů. Mladí hudebníci dostávají skvělou příležitost zahrát si na oblíbeném festivalu, nasbírat nové zkušenosti, zažít zajímavou diváckou kulisu, zahrát si vedle hvězd české hudební scény. A především získat 50 000 Kč na pořízení profesionální nahrávky. Talentované kapely z regionu svou hudbou totiž nejen baví publikum, ale zároveň bojují o přízeň diváků. Kromě zážitku z koncertu na velkém pódiu si tak mohou odnést i zajímavou finanční částku, která jim často pomůže k odrazu do vyšších sfér hudebního nebe.

Regionální hudebníky střídají na „Bíťákovém“ pódiu české hudební star. Od roku 2008 se fanouškům na TPCA Beat festivalu předvedly například kapely ALEŠ BRICHTA BAND, READY KIRKEN, GAIA MESIAH, VLADIMÍR MIŠÍK & ETC, UDG, GIPSY.CZ, VYPSANÁ FIXA, ŠKWOR, MEDVĚD 009, HARLEJ, WOHNOUT, FAST FOOD ORCHESTRA, EDDIE STOILOW, ARAKAIN. I proto číslo návštěvnosti jednodenního festivalu neklesne pod číslovku 3000 diváků, ale počítadlo se už zastavilo i nad hranicí 5000 lidí!

Díky fanouškům doznívají festivalové tóny i dlouho po jeho skončení. Od roku 2010 jsme totiž zavedli symbolické vstupné, které společně s výtěžkem z prodeje festivalových triček věnujeme na podporu mladých talentů. Radost jsme tak společně udělali v Základní umělecké škole v Kolíně, kde pro své žáky nakoupili nové nástroje. Pro stejný účel použila prostředky Mateřská škola Bachmačská, kde mají děti možnost navštěvovat hudební kroužek. Výtěžek z festivalu potěšil také v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Kolárka, kde dovybavili hudební zkušebnu a pořídili „plackovač“, bez kterého se žádná hudební skupina neobejde.

Nic z toho o čem píšeme by se ale nekonalo, kdyby záštitu nad festivalem nepřevzalo Město Kolín, které s námi na tomto projektu už od jeho počátku spolupracuje. Děkujeme!

Těšíme se na Vás na „Bíťáku“!

 

 

TPCA Beat festival pořádá automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. ve spolupráci s městem Kolín od roku 2008. Akcí chceme podpořit regionální kapely, objevit neobjevené v soutěži mladých talentů a udělat z jednoho červencového dne bezva zážitek pro celou rodinu.

© 2006-2018 Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o.,
se sídlem Na Hradbách 126, Kolín, PSČ 280 02, vedené v obchodním rejstříku
vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 86913

Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a programování MagicHouse s.r.o.

Organizátor akce

TPCA