Início » Láska a život » Objevte svůj potenciál: 10 osvojitelných (tajných) návyků významně ovlivňujících lidí pro posílení vaší charisma ještě dnes!

Objevte svůj potenciál: 10 osvojitelných (tajných) návyků významně ovlivňujících lidí pro posílení vaší charisma ještě dnes!

Někdy vás napadlo, proč někteří lidé přitahují pozornost hned jak vstoupí do místnosti? Vyjadřují své myšlenky stručně, empaticky a upřímně a inspirují bez námahy. Strávil jsem nemalou část svého času práci s některými z nejvlivnějších lidí a všiml jsem si několika znalostí, které mají společné.

Podívejte se kolem sebe. Kdo je ten člověk, který je vždy slyšen na schůzi? Kdo je ten charismatický přítel, který je vždy obklopen lidmi? Jsou to vlivné osobnosti a oni si nenápadně osvojili některé zvyky, které můžete také přijmout.

Díky spojení opravdové empatie, adaptivního myšlení a poutavého vyprávění vysílají vlivné osobnosti magnetickou, přesvědčivou auru, která dotýká všechny kolem nich.

1. Aktivní naslouchání

Pamatujete si na dobu, kdy jste svému manažerovi sdělili své obavy a on vás vyslechl, takže jste se cítili pochopeni? Úspěšné vlivné osobnosti často více naslouchají, než mluví. Věnují pozornost slovům, tónu a emocím, díky čemuž se ostatní cítí oceněni. Dobře známým příkladem je Richard Branson, který kdysi řekl,

Naslouchání nám umožňuje učit se jeden od druhého, od trhu a od chyb, které musíme udělat, abychom dosáhli něčeho originálního a narušujícího.

 

Přečtěte si také  Psychologie: odemkněte sólo blaženost – 8 posilujících způsobů, jak si udržet štěstí a pozitivitu, když jste sami
Objevte svůj potenciál: 10 osvojitelných (tajných) návyků významně ovlivňujících lidí pro posílení vaší charisma ještě dnes!
© Tpcabeatfestival

 

2. Využití empatie

Někdy jsem pracoval s CEO, která měla neuvěřitelný dar, jak každého vidět a slyšet. Empatie byla její superschopností. Vlivné osobnosti se emocionálně spojují s ostatními, rozumí jejich pocitům a pohledům na věci. Barack Obama proslul názorem,

Učení se stát v botách někoho jiného… může vychovat k pokornosti, která je nezbytná pro dobré rozhodování.

 

3. Tvoření poutavých příběhů

Umění utkávat povzbuzující historky je klíčovou zálibou vlivných osobností. Všimli jste si, že některé TED přednášky rezonují více než jiné? Vlivné osobnosti, jako je Simon Sinek, používají vyprávění příběhů k prodeji nápadů, nikoli jen produktů.

4. Přijímání změn

Účinné vlivné osobnosti se dokáží vyrovnat s proměnlivostí situace. Pamatuji si na kolegu, který během hospodářského poklesu přizpůsobil svou prodejní strategii – risk, který se vyplatil. Vlivné osobnosti jako on vidí ve změně příležitosti. Elon Musk, zakladatel mnoha disruptivních společností, nám radí

přijmout změnu a činit těžká rozhodnutí.

5. Sazba semínek nápadů

S vlivnou osobností, s níž jsem kdysi pracoval, nenápadně zasadila nápad během týmové schůze, místo toho, aby ho vnutila. Na další schůzi se z něj vyvinulo týmové rozhodnutí!

Přečtěte si také  odemkněte své emocionální já: test osobnosti rukou

6. Budování silných sítí

Vlivné osobnosti aktivně budují a udržují vztahy. Uvědomují si, že networking je klíčovou součástí rozšiřování jejich vlivu. Keith Ferrazzi to řekl nejlépe,

Měnou skutečného networkingu není chamtivost, ale štědrost.

 

7. Projevování sebejistoty

Všiml jsem si, že vlivné osobnosti vždy prezentují své nápady odvážně, čímž prokazují víru ve své myšlenky. Jak naznačuje miliardář a investor Warren Buffett,

Musíte myslet sami za sebe. Vždy se k tomu vrací.

 

8. Použití pozitivní řeči těla

Pamatujete si na někoho, u koho jste se cítili v pohodě, protože udržoval oční kontakt nebo měl přátelský postoj? Vlivné osobnosti chápou hodnotu projevu otevřenosti a upřímnosti prostřednictvím řeči těla.

9. Respektování všech rovnocenně

Vlivné osobnosti respektují každého bez ohledu na jeho postavení. Jak moc více jste inspirováni, když jsou vaše názory respektovány? Oprah Winfrey říká,

Každý chce být slyšen a uznán.

 

Objevte svůj potenciál: 10 osvojitelných (tajných) návyků významně ovlivňujících lidí pro posílení vaší charisma ještě dnes!
© Tpcabeatfestival

 

10. Neustálé učení a zlepšování

Vlivné osobnosti nikdy nepřestávají se učit. Setkali jste se někdy s někým, kdo ví trochu o všem? Je to jak fascinující, tak inspirující, že? Neustále hledají znalosti, které se hromadí v jejich odbornosti a rozšiřují jejich sféru vlivu.

Přečtěte si také  Odhalte rozdíl v hlavolamu – dokážete najít 4 rozdíly mezi těmito dvěma obrázky koček za méně než 7 sekund?

Ovlivňovat znamená inspirovat a inspirovat znamená ovlivňovat upřímně a konstruktivně. Nemusíte být Richard Branson, abyste byli slyšeni, ani Oprah, abyste dokázali změnit. Začleněním těchto malých návyků do svých každodenních rutin se můžete stát přesvědčivějšími, srozumitelnějšími a nakonec vlivnějšími v průběhu času.

Pamatujte, skutečná síla vlivu spočívá ne v tom, že mění lidi, ale v tom, že jim dává moc změnit se sami.

Viděli jste některé z těchto návyků u vlivných lidí kolem vás? Nebo ještě lépe, u sebe? Cesta k tomu stát se vlivnou osobností je celoživotní a neustále se mění, stejně jako svět kolem nás. Takže, kterou vlastnost začnete pěstovat dnes?

Doufáme, že jste našli toto zkoumání návyků vlivných lidí osvětlující a prospěšné.

Pokud se vám článek líbil nebo jste ho shledali užitečným, proč ho nesdílet s přáteli a kolegy? Mohlo by to být první krok k využití potenciálu každého stát se osobností s vlivem. Pamatujte, cesta tisíce mil začíná jediným krokem.

Miroslav Dolecek
Navigace ve složitém předivu lidských emocí, vztahů a prožitků je Miroslav silnou stránkou. V oblasti "Láska a život" působí jako váš soucitný společník při překonávání zlomených srdcí, vítězství, přesvědčení a rozhodnutí.