Início » Astrologie » Přežití retrográdního pohybu Merkuru v roce 2023: jak toto kosmické události ovlivňuje váš znamení zvěrokruhu a proč byste měli dbát na pozornost.

Přežití retrográdního pohybu Merkuru v roce 2023: jak toto kosmické události ovlivňuje váš znamení zvěrokruhu a proč byste měli dbát na pozornost.

Vážené kosmické bohyně, jsme téměř na konci naší současné nebeské cesty, když Merkur byl v retrográdním pohybu od 23. srpna a má se vrátit do normálu 15. září 2023.

Ale co znamená Merkur v retrográdním pohybu a proč by nás to mělo zajímat?

Pokud pozorujete nebeské pohyby planet a jejich vliv na naše životy, Merkur, pojmenovaný po rychlonožském římském poslovateli bohu, vládne komunikaci, technologii a cestování. V důsledku toho, když je Merkur v retrográdním pohybu, nebo se zdá být v opačném směru než jeho standardní oběh, často můžeme zažít přerušení a nedorozumění v těchto oblastech.

Pamatujete si, když Gwyneth Paltrow obviňovala Merkur Retrográdu za své proslulé oznámení o vědomém odloučení? Ano, dopad může být tak významný!

Energie Merkuru působí na každé znamení zvěrokruhu odlišně, vyvolává jedinečné reakce a vlivy.

Opětovné přehodnocení dopadu tohoto retrográdního pohybu – cítilo vaše znamení zvěrokruhu vlny tohoto kosmického jevu výrazně?

Bez ohledu na vaše znamení zvěrokruhu, Merkur Retrográda je obdobím reflexe, přehodnocení a trpělivosti. Jak zní slavné přísloví, hvězdy nemohou zářit bez temnoty. Takže, když se blížíme ke konci této kapitoly, podívejme se zpět na znamení zvěrokruhu, která mohla prožít tuto kosmickou horskou dráhu intenzivněji.

Přečtěte si také  Odhalte tajemství 26. listopadu: čeká vás mystická cesta do tarotu a astrologie

Vaše zkušenosti mohou poskytnout cenné poznatky pro budoucí období Merkur retrogrády. Vždyť porozumění nebeským vlivům na naše životy nás může lépe vybavit k navigaci jakéhokoli kosmického turbulence, který nám přijde do cesty!

Když se blížíme ke konci retrográdní cesty Merkuru, která začala 23. srpna a končí 15. září 2023, pojďme se zamyslet nad jeho vlivem na naše životy. Dovolte mi připomenout vám mou osobní mantru: Hvězdy nevnucují, jen nabádají.

Beran (21. března – 19. dubna)

Berane, v říši kosmu byla tato retrográdní sezóna obdobím přehodnocení vašich každodenních rutin a soustředění se na to, co skutečně má význam.

 

Přežití retrográdního pohybu Merkuru v roce 2023: jak toto kosmické události ovlivňuje váš znamení zvěrokruhu a proč byste měli dbát na pozornost.
© Tpcabeatfestival

 

Tento čas měl za úkol podnítit vás k odstranění chaosu ve vašem programu a soustředění se na to, co vám přináší opravdovou radost. Jak úspěšně se vám podařilo zjednodušit své povinnosti ve snaze nalézt štěstí – žít podle Audrey Hepburn, která řekla: Nejdůležitější věc je užívat si život – být šťastný – to je všechno, na čem záleží?

Jednoduchost, jasnost, jednodušuchost: To jsou atributy, které našim životům dávají sílu, živost a radost. – Richard Halloway

Blíženci (21. května – 20. června)

Jako vzdušné znamení ovládané Merkurem, tento retrográdní pohyb mohl pro vás, Blížence, zasáhnout blíže domov. Kosmický kalendář vás určil k období reflexe a přehodnocení, čas na mentální inventuru. Pokud jste využili terapeutických prostředků, jako je psaní do deníku, abyste zaznamenali své myšlenky a emoce, zjistili jste, že jsou pro vás užitečným průvodcem tímto kosmickým putováním?

Zamyslete se nad svými současnými požehnáními, jichž má každý mnoho, ne nad minulými neštěstími, kterých má každý nějaká. – Charles Dickens

Panna (23. srpna – 22. září)

Panno, retrográdní fáze byla esencí slov Alberta Einsteina – Uprostřed obtíží tkví příležitost. Toto období vám pravděpodobně přineslo řadu výzev, zejména v oblasti komunikace a technologie – základní rysy situace při retrográdním pohybu Merkuru. Otázkou je, jak dobře jste se dokázali prostřednictvím těchto překážek vymanit a růst z těchto zkoušek?

Jediný způsob, jak dělat skvělou práci, je milovat to, co děláte. – Steve Jobs

Štír (23. října – 21. listopadu)

Štíre, Merkur Retrográda může vyvolávat nevyřešené emoce z minulosti, které vyžadují uzdravení. Jako synonymum pro transformaci, podařilo se vám využít tohoto období jako katalyzátoru osobního růstu a řešení minulých ran?

Uzdravování vyžaduje odvahu, a všichni ji máme, i když jí musíme trochu rozhrabat. – Tori Amos

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Poslední, ale ne nejméně důležité, Kozorože. Tato retrográdní fáze měla být vaším časem na nadechnutí, zastavení se, zamyslení a plánování cesty vpřed. Pociťujete po tomto období větší přeorientovanost a soulad s vašimi aspiracemi a cíli?

Přečtěte si také  Astrologie: karmická kronika. 4 zvěrokruhy, které ve své další životní kapitole rozkvetou pozitivní karmou – zjevení!

 

Přežití retrográdního pohybu Merkuru v roce 2023: jak toto kosmické události ovlivňuje váš znamení zvěrokruhu a proč byste měli dbát na pozornost.
© Tpcabeatfestival

 

Někdy nejproduktivnější věc, kterou můžete udělat, je relaxovat. – Mark Black

Všem mým čtenářům, navigace tímto obdobím Merkur retrogrády je stejně důležitá pro učení se a růst jako jakékoli jiné období v životě. Paměťte si, že hvězdy nediktuje naši osud; nabízejí pouze vedení. A výzvy, kterým čelíte na cestě? Jsou to kameny, na kterých budujete svou cestu k sebeobjevování.

Sdílejte tento článek, vaši přátelé a blízcí se mohou možná najít pohodlí a poznatky při pohledu na toto nebeské období. Jako vždy tu jsem, poskytuji více astrologické moudrosti, abych vám pomohl navigovat svou cestou vesmírem – takže zůstaňte naladěni!

Všem mým milým čtenářům, jaký byl váš zážitek z navigace tohoto období Merkur retrogrády? Pamatujte, že hvězdy nediktuje naši osud; nabízejí pouze vedení. Učení se z těchto výzev je součástí cesty sebeobjevování.

Jana Tlusta
Napsal : Jana Tlusta
Jana, která má neuhasitelnou touhu odhalovat tajemství vesmíru, je hlavní hvězdou naší astrologie, numerologie a horoskopů. Její fascinace nebeskými sférami je mistrně vetkána do každého jejího slova, což jí umožňuje plynule překlenout propast mezi vesmírnou moudrostí a každodenním životem.