Início » Vše o zvířatech » Záchranné příběhy » Příběh záchrany Fiony a Rascala’z psích zápasů

Příběh záchrany Fiony a Rascala’z psích zápasů

Inspirativní cesta Fiony a Rascala od traumatu k uzdravení a lásce

Psí zápasy jsou barbarský a nelegální krvavý sport, který stále sužuje komunity po celém světě. Psi zapojení do těchto krutých aktivit často trpí fyzickými a emocionálními jizvami, které jim zůstávají po celý život. Pro tyto psí oběti však existuje naděje.

Fiona a Rascal jsou dva bývalí psi z psích zápasů, kteří byli zachráněni, rehabilitováni a dostali druhou šanci na život. Jejich příběh je příběhem houževnatosti, lásky a naděje.

Úsilí ASPCA o záchranu psů z kruhů psích zápasů

Fiona a Rascal byli mezi 89 psy zachráněnými z kruhu psích zápasů na Long Islandu, v New Yorku a několika dalších státech. Organizace ASPCA sehrála klíčovou roli při vyvedení těchto psů z týrání a dala jim šanci na lepší život.

Proces rehabilitace bývalých psů z psích zápasů

Fiona a Rascal byli zpočátku vyděšení a traumatizovaní, když dorazili do centra ASPCA Cruelty Recovery Center v Columbusu v Ohiu. Chovatelský tým centra neúnavně pracoval na tom, aby pomohl psům znovu získat sebedůvěru a důvěru v lidi.

Postupem času byla proměna Fiony a Rascala pozoruhodná. Zejména Fiona se stala pomocným psem pro ostatní bázlivé psy v centru.

@ASPCA (Facebook)

Hledání trvalého domova pro zachráněné psy

Becky Spohnová, vedoucí manažerka zařízení ASPCA, adoptovala Rascala a Fionu. Hledala dva psy velkých rozměrů, kteří by se k ní připojili na výlety, dlouhé procházky a mazlení na gauči.

Díky trpělivosti, lásce a času pomohla Becky Fioně (nyní známé jako Arya) překonat strach a přizpůsobit se novému domovu. Dnes jsou Rascal i Arya šťastnými a milovanými členy Beckyiny rodiny.

Adopce zachráněných domácích zvířat

Příběh Fiony a Rascala je důkazem síly lásky a rehabilitace při uzdravování zachráněných zvířat. Pokud máte zájem o adopci zvířete, zvažte adopci ze záchranné organizace nebo útulku pro zvířata.

A pokud máte vlastní příběh zachránce, podělte se o něj s ostatními a pomozte zvýšit povědomí o důležitosti záchrany a adopce.

Jejich příběh nabízí naději, že i psi, kteří zažili trauma a utrpení, mohou při správné péči a pozornosti najít štěstí, lásku a navždy domov.

Jana Tlusta
Napsal : Jana Tlusta
Jana, která má neuhasitelnou touhu odhalovat tajemství vesmíru, je hlavní hvězdou naší astrologie, numerologie a horoskopů. Její fascinace nebeskými sférami je mistrně vetkána do každého jejího slova, což jí umožňuje plynule překlenout propast mezi vesmírnou moudrostí a každodenním životem.