Início » Vše o zvířatech » Záchranné příběhy » Tygr bengálský zachráněn z nelegálního obchodu se zvířaty

Tygr bengálský zachráněn z nelegálního obchodu se zvířaty

Záchranáři zasahují, aby zachránili ohrožené zvíře před nelegálním obchodem se zvířaty

Zprávy o zvířatech a příběhy o záchraně zvířat nám často připomínají dobro v lidech a hodnotu, kterou přikládají našim chlupatým přátelům. Příběh bengálského tygra zachráněného před nelegálním soukromým majitelem není výjimkou.

Tento článek poukazuje na záchranu a rehabilitaci mladého tygra bengálského, jehož budoucnost byla před úsilím obětavých ochránců divoké přírody nejistá.

Přečtěte si, jak malá dívka s bouřlivým startem do života dostala druhou šanci díky odhodlání vášnivých milovníků zvířat.

Zoufalá situace

V srdceryvném příběhu o záchraně a rehabilitaci bylo mládě tygra bengálského zachráněno před možným tragickým osudem díky úsilí místních úřadů a útulku pro volně žijící zvířata.

Vše začalo, když policie ve Phoenixu dostala tip, že někdo se pokouší prodat tygří mládě na Facebook Marketplace za 25 000 dolarů.. Po vyšetřování policie zjistila, že nabídka je legitimní, a tygra objevila spolu s mládětem aligátora a několika želvami v jižním Phoenixu.

V Arizoně a ve většině států USA je soukromé vlastnictví tygra jako domácího mazlíčka nezákonné, takže. muž, který se pokusil o prodej, byl zatčen. Naštěstí arizonské oddělení pro lov a rybolov vědělo, komu zavolat. dočasně pečovat o tygra – Southwest Wildlife.

(c) @Southwest.Wildlife (Facebook)

Šťastný konec

Tygr byl vyšetřen veterináři U.S. Fish & amp; Wildlife service spolu s veterináři Southwest Wildlife Dr. Suny a Dr. Colinem.

S úlevou zjistili, že tygr netrpí žádnými potenciálními nemocemi ani jinými stavy a byl zachráněn v ideální době.

Zaměstnanci útulku jí poskytli bezpečné místo k přistání, odbornou péči a spoustu obohacení, včetně rostoucího množství masa, specializované formule, tuffových hraček, plošiny na hraní a běhání a velké vany s vodou na plavání.

Díky podpoře milovníků zvířat a odborné péči zaměstnanců útulku kdysi křehký tygr týdně přibíral 10 kilogramů a nyní váží 50 kilogramů.

Ačkoli nezůstane v rezervaci natrvalo, U.S. Fish & amp; Wildlife Service spolupracuje s místními orgány činnými v trestním řízení a soudními systémy na jejím přemístění do zařízení, které se stará o jiné tygry.

Záchrana a rehabilitace malé tygřice jsou důkazem síly soucitu a odhodlání.

Bez zásahu úřadů a pracovníků rezervace by tygříkův osud mohl být mnohem jiný. Místo toho dožije svůj život v klidu a v dobré péči díky podpoře milovníků zvířat, kteří věří, že divoká zvířata si zaslouží místo v našem světě.

Zvyšte prosím povědomí o organizacích na ochranu zvířat tím, že sdílením tohoto příspěvku.

Jana Tlusta
Napsal : Jana Tlusta
Jana, která má neuhasitelnou touhu odhalovat tajemství vesmíru, je hlavní hvězdou naší astrologie, numerologie a horoskopů. Její fascinace nebeskými sférami je mistrně vetkána do každého jejího slova, což jí umožňuje plynule překlenout propast mezi vesmírnou moudrostí a každodenním životem.