Início » Vše o zvířatech » Plemena » Věčná sága Hachika: oslavování století věrnosti od nejvěrnějšího Akity na světě.

Věčná sága Hachika: oslavování století věrnosti od nejvěrnějšího Akity na světě.

Objevte věčný příběh věrnosti Hachika: desetileté strážení Akity po jeho ztraceném pánovi. Prozkoumejte srdceryvné odkaz světového nejvěrnějšího čtyřnohého přítele. Procestujte život Hachika: stoletý příběh neochvějné oddanosti, který stále inspiruje.

Existuje určitý příběh, který přetrvává časem a kulturou, srdcervoucí vyprávění o neotřesitelné věrnosti a oddanosti.

Toto je příběh Hachika, psa tak věrného, že na japonském nádraží čekal na svého zesnulého pána deset let. Narodil se před 100 lety, tento krémový bílý Akita Inu byl oslavován v knihách, filmech a dokonce se stal součástí epizody kultovní vědeckofantastické komediální show Futurama.

Dodnes příběh věrnosti a oddanosti Hachika stále poutá srdce po celém světě.

Socha u nádraží v Shibuyi

Obrázek Hachika, který trpělivě čeká, byl zvěčněn ve bronsovém sochařském díle, které stojí před nádražím Shibuya od roku 1948. Tato socha byla poprvé postavena v roce 1934, ale musela být zrecyklována během druhé světové války.

Později byla po válce znovu postavena s finančními prostředky získanými od veřejnosti. Toto svědectví o věrnosti je něco, co znají všichni japonský žáci, protože se jim vypráví příběh Chuken Hachika – nebo věrného psa Hachika – jako příklad oddanosti a věrnosti.

(c) canva

Hachiko představuje ideálního japonského občana s jeho bezpodmínečnou oddaností, říká profesorka Christine Yano z Univerzity v Havaji.

Život a doba Hachika

Hachiko se narodil v listopadu 1923 ve městě Odate v prefektuře Akita, které je také rodištěm plemene Akita. Jsou známí svou klidnou, upřímnou, inteligentní a poslušnou povahou, a dříve byli cvičeni k lovu divokých zvířat jako jsou divočáci a losi.

Hachiko přišel do života význačného zemědělského profesora Hidesabura Uena v lednu 1924 po vyčerpávající cestě vlakem. I když se původně předpokládalo, že Hachiko byl po příjezdu mrtvý, Ueno a jeho žena Yae se o něj starali po dobu šesti měsíců.

Ueno jezdil několikrát týdně vlakem do práce, vždy v doprovodu svých tří psů, včetně Hachika.

Poté psi čekali na jeho návrat večer na nádraží Shibuya. Avšak tragédie přišla 21. května 1925, kdy Ueno náhle zemřel na krvácení do mozku.

Dědictví, které žije dál

Neotřesitelná věrnost Hachika přilákala národní pozornost poté, co o něm japonský deník Tokyo Asahi Shimbun napsal v říjnu 1932.

Země se postavila za tento dojemný příběh oddanosti, přicházely dary na krmení Hachika a návštěvníci přicházeli ze všech koutů, aby ho viděli.

Jeho smrt 8. března 1935 se stala titulními zprávami po celém Japonsku. Tisíce lidí navštívilo jeho sochu po jeho smrti, zatímco buddhističtí mniši za něho nabízeli modlitby a hodnostáři předčítali nekrology.

Každý rok 8. dubna se koná památný obřad pro Hachika u nádraží Shibuya. Jeho ostatky jsou pohřbeny na hřbitově Aoyama vedle Uena a Yae, zatímco sochy mu věnované lze nalézt po celém Japonsku a dokonce až v Rhode Islandu v Americe.

Dokonce i za 100 let zůstane tato bezpodmínečná, oddaná láska nezměněná a příběh Hachika bude žít navěky, věří Eietsu Sakuraba, autor anglické knihy pro děti o Hachikovi.

 (c) @canva

Příběh Hachika slouží jako trvalá připomínka neotřesitelné věrnosti a oddanosti. Když letos slavíme jeho stý narozeniny, stále nacházíme inspiraci v jeho příběhu – to je svědectví o tom, že láska nezná hranice a nekončí s fyzickým oddělením.

Děkujeme, že jste četli tuto poctu jednomu z nejvěrnějších společníků v historii! Pokud i vás tato pozoruhodná příběh dojal, podělte se o něj prosím s ostatními.

Miroslav Dolecek
Navigace ve složitém předivu lidských emocí, vztahů a prožitků je Miroslav silnou stránkou. V oblasti "Láska a život" působí jako váš soucitný společník při překonávání zlomených srdcí, vítězství, přesvědčení a rozhodnutí.