Início » Láska a život » Životní rada: „Miluji čtení, ale můj partner říká, že na něj nikdy nemám čas. jsem sobecký? hledání rovnováhy ve vztazích a osobních zálibách

Životní rada: „Miluji čtení, ale můj partner říká, že na něj nikdy nemám čas. jsem sobecký? hledání rovnováhy ve vztazích a osobních zálibách

Milý Slice of Life

Jsem vášnivý čtenář a rád se ztrácím na stránkách dobré knihy. Můj partner však v poslední době dává najevo frustraci. Má pocit, že trávím příliš mnoho času s nosem zabořeným v knihách a že mu nevěnuji dostatek času.

Dokonce zašel tak daleko, že řekl, že jsem sobecký. Jsem rozpolcený mezi svou láskou ke čtení a tím, že se můj partner cítí oceňován. Co bych měl dělat?

Rada do života: © Tpcabeatfestival.cz

Vážený vášnivý čtenáři,

Nejprve bych vás chtěl pochválit za to, že jste se v této věci obrátili a požádali o radu. Je vidět, že si svého vztahu vážíte a chcete dělat to, co je pro vás oba nejlepší.

Je důležité si uvědomit, že vaše láska ke čtení není negativní věc. Čtení je úžasný koníček, který rozšiřuje mysl, obohacuje intelekt a poskytuje útočiště před stresy každodenního života.. Je to také váš osobní čas, něco, co každý potřebuje a zaslouží si.

Přečtěte si také  Rada do života: jak řeknu svým přátelům, že se jejich dárek nehodí do mého studia? – řešení nepříjemných sociálních situací

Ve vztahu je však klíčové najít rovnováhu. Pocity zanedbávání vašeho partnera jsou platné a neměly by být zavrhovány. Jeho poznámky o vás, že jste sobec, pravděpodobně pramení z toho, že se cítíte nedoceněni nebo odsunuti na vedlejší kolej, což není pro nikoho dobré místo.

V minulosti jsem viděl podobné situace. Například tam byl pár, říkejme jim Mark a Jane.

Jane byla vášnivou zahradnicí a trávila hodiny ošetřováním svých rostlin. Mark se cítil ignorován a jejich vztah začal trpět. Řešení našli tím, že si vyhradili konkrétní časy pro Janeino zahradničení a pro společné aktivity.

Vyžadovalo to úsilí na obou stranách, ale našli rovnováhu, která jim vyhovovala.

Ve vašem případě, komunikace je klíčová. Mluvte se svým partnerem otevřeně o své lásce ke čtení a potřebě osobního času.

Vyjádřete však také ochotu věnovat mu více času. Možná byste si mohli vyhradit konkrétní časy na čtení a určité časy na činnosti, které máte oba rádi.

Přečtěte si také  Hlavolam: dokážete najít ten zvláštní palec? Pouze 4 % lidí dokáže porazit tuto 4sekundovou výzvu!

Tímto způsobem si stále můžete dopřát čtení, ale váš partner se také cítí oceňován.

Pamatujte, že nejde o to vzdát se toho, co milujete, ale o nalezení rovnováhy, která uspokojí vaše potřeby i potřeby vašeho partnera. Je naprosto možné být vášnivým čtenářem a oddaným partnerem.

Doufám, že se tento „Slice of life“ ukáže jako užitečný a že se brzy vrátím pro další! Pokračujte ve vyjadřování svých pocitů, naslouchejte obavám svého partnera a pracujte společně na řešení. Máš to!

Miroslav Dolecek
Navigace ve složitém předivu lidských emocí, vztahů a prožitků je Miroslav silnou stránkou. V oblasti "Láska a život" působí jako váš soucitný společník při překonávání zlomených srdcí, vítězství, přesvědčení a rozhodnutí.